Asahi – biostymulator pomocny nie tylko w przypadku przymrozków

Polski klimat nie rozpieszcza rolników oraz sadowników. Sprawia, że uprawy wymagają nieustannej uwagi, dbałości i staranności. Każde niedopatrzenie może skutkować pogorszeniem jakości plonowania. Niezbędne jest zatem stosowanie preparatów i nawozów, które zapewnią sukces i spokojny sen producenta.

Aby zapewnić roślinom optymalne warunki do wzrostu i rozwoju należy już od wczesnej fazy zadbać o odpowiednią ochronę i odżywienie. Intensywność podziałów komórkowych ma ogromne znaczenie w uzyskaniu owoców o optymalnym rozmiarze. Procesy te jednak narażone są na szereg czynników środowiskowych burzących marzenia sadownika o pięknym, dużym i zdrowym jabłku.  Wyprodukowanie owoców najwyższej jakości wymaga zatem rozwiązań które zniwelują wpływ niekorzystnych warunków do minimum.

Odpowiedzią na potrzeby sadowników mogą być biostymulatory. Preparaty te korzystnie wpływają między innymi na plonowanie, wielkość i jakość owoców. Korzyści płynące ze stosowania środków stymulujących wykraczają jednak daleko poza wyżej wymienione wartości.

Produktem, który zapewni sadownikowi jabłka najwyżej jakości może być Asahi SL. Środek ten jest regulatorem wzrostu, którego stosowanie pozytywnie wpływa na roślinę w sytuacjach stresowych. Jak wykazały badania Asahi przyczynił się do wzrostu liczby zawiązanych owoców, przede wszystkim z pąków centralnych, rozmiaru jabłek, wyższego plonu. Ponadto drzewa, na których zastosowano środek wykazały się wyższą tolerancję na niskie temperatury i inne niekorzystne czynniki, ogólną poprawę kondycji oraz jakości zawiązanych na następny rok pąków. Na tym jednak nie koniec korzyści. Badania wykazały także pozytywny skutek stosowania środka na efektywność stosowanych nawozów pozakorzeniowych.

Wyniki tychże badań pokazały, że skutki korzystania z Asahi SL nie kończą się tylko na zwiększonym plonie, ale przyczyniają się także pośrednio do sukcesu innych stosowanych zabiegów sadowniczych, czyniąc z ww. biostymulatora bardziej złożony i pomocny w sadownictwie środek niż przyjęło się o nim myśleć.

Wymagania jakie stawia przed sadownikami dzisiejszy klient sprawiają, że stosowanie biostymulatorów w uprawach szczególnie takich odmian jak Gala, Golden, czy Red Jonaprince powinno być obecnie standardem, gdyż owoce po zabiegach preparatem Asahi SL są najwyższej jakości.

Jeśli zatem jesteś sadownikiem i marzysz o idealnych jabłkach, biostymulator Asahi powinien na stałe zagościć w Twoim programie ochrony.

Obecnie na rynku dostępny jest również bardziej skoncentrowany środek Asahi Max, jednak na obecnym etapie jest on przeznaczony głównie dla upraw wielkoobszarowych, takich jak rzepak, czy buraki cukrowe.

Scroll to Top